نرم افزار حسابداری اتوماتیک فروشگاهی ، خدماتی ، پیمانکاری و تولیدی حسابیس

آماده‌‌شدن نگارش ۲.۱۴۰۲ نرم‌افزار حسابداری حسابیس

خبردرباره برنامه

پس از گذشت حدود دو سال و نیم از تهیه نگارش یک نرم‌ افزار حسابداری حسابیس ، نگارش دوم این برنامه روانه بازار شد. مهمترین اقدامات شرکت اشراق رایانه در این ورژن، بهینه‌کردن ساختار برنامه، مدیریت خطاها، تغییر روش ثبت داده‌های ترکیبی، افزایش گزینه‌ها و تقویت بنیان‌ها است.

مدیریت خطاها

۱- اگر با شبکه ناامن یا VPS با نرم افزار حسابداری کار می‌کردید گاهی با خطای قطع ارتباط مواجه می شدید و پیامد آن خطاهای دیگری در کار رخ می‌داد. در این ورژن ارتباط SQL کنترل شده و پرووایدرهای جدیدی به سیستم اضافه شده است. ضمن آنکه اگر در صفحه‌ی فاکتورها، عملیات یا صفحات مربوط به تنظیم یا حذف داده‌های ترکیبی، خطای قطع‌اتصال با SQL SERVER رخ دهد، ضمن اعلام دریافت خطا، صفحه باز باقی میماند و شما می‌توانید در تلاشی مجدد اطلاعات را به سرور بفرستید. در این ورژن گزینه‌هایی نیز برای انتخابِ نوع تامین‌کننده‌ی ارتباط (Provider) و نوع پروتکل ارتباطی (TCP\/IP یا Named pipes) اضافه گردیده است. برای شبکه نیز گزینه‌هایی وجود دارد که همه‌ی اینها در بخش SQL Server connection options در صفحه‌ی سال‌های مالی قرار دارند.

۲ – برای مشتریان محترمی که از نرم افزار حسابداری تحت شبکه استفاده می‌کنند ذکر این نکته مهم است که استانداردسازی پرووایدرها به تنهایی نمی‌تواند خطاهای یک شبکه‌ی ناهماهنگ یا ناپایدار را برطرف کند. خیلی مهم است که سرور و کلاینت‌ها هماهنگ باشند. هماهنگی نرم‌افزاری مثل قوی‌بودن سخت‌افزاری مهم است. مثلا در استانداردهای شبکه‌های کم‌خطا مشهور است که همه‌ی آنها از یک ورژن .Net Framework و یک ورژن TLS استفاده می‌کنند. کلاینت‌ها از سرور، چه در نرم‌افزار و چه در سخت‌افزار قوی‌تر نیستند. فایروال‌ها به‌خوبی تنظیم شده‌اند و تجهیزات سخت‌افزاری مربوط به شبکه به‌صورتی کاملا منظم کار می‌کنند.

بروزرسانی نرم افزار حسابداری

۳- کدهای نرم افزار حسابداری تحت کمپایلرهای ۲۰۲۲ پالایش و عیب‌یابی شد. همه‌ی کامپوننت‌های مورد استفاده ،  با استانداردهای روز مایکروسافت و امبارکدرو مطابقت پیدا کردند.

۴- برنامه هم حالت ۳۲ یبتی دارد و هم به پلتفرم جدید ۶۴ بیتی ارتقاء یافت. وقتی ویندوز ۶۴ بیتی و برنامه هم ۶۴ بیتی باشد، فراخوانی نرم افزار حسابداری دقیق‌تر و سرعت اجرای آن کمی بهتر خواهد شد. مهمترین عملکرد در بخش مدیریت حافظه اتفاق می‌افتد و محدودیت دسترسی به حافظه از بین خواهد رفت.

۵- جداول و فهرست‌ها با themes جدیدی ارایه شده‌اند که با محیط ویندوز هماهنگ‌ترند اما امکان بازگشت به حالت‌های پیشین از طریق تنظیمات سیستم یا تنظیمات سلیقه‌ای وجود دارد. گزینه‌های تغییر در بخش تنظیمات منحصربه‌فرد قرار دارند.

۶- همه‌ی بخش‌های نرم افزار حسابداری به‌صورت دقیق مورد مشاهده قرار گرفته و عیب‌های آنها رفع شد.

۷-فونت نستعلیق با فونت مناسب جدیدی تعویض شد و تغییراتی در شکل گرافیکی صفحات برنامه ایجاد شد.